Większość Amerykanów uważa, że rząd ukrywa przed nimi wiedzę o UFO

kategoria UFO artykuł dodał - ""

Ostatnie badanie amerykańskiej opinii publicznej wykazało, że około dwie trzecie Amerykanów uważa, że rząd ukrywa przed społeczeństwem wiele istotnych faktów na temat UFO. Wyniki nie powinny zaskakiwać, biorąc pod uwagę, że blisko 2 miliony ludzi zadeklarowały wcześniej chęć włamania się do wysoce strzeżonej Strefy 51, w nadziei na odkrycie tajemnic dotyczących inwazji obcych.

Przez dziesiątki lat entuzjaści UFO przekonywali, że amerykańskie wojsko ukrywa na terenie Strefy 51 statki kosmiczne, a niektórzy sugerowali, że być może przetrzymują tam również istoty pozaziemskie. Według najnowszych badań, 68% Amerykanów sądzi, że ich rząd jest w posiadaniu istotnych informacji na temat UFO, których nie podaje do opinii publicznej. Ich zdaniem urzędnicy milczą, ponieważ nie chcą niepotrzebnie wywoływać niepokoju społecznego.

O ile Amerykanie wierzą, że rząd wie więcej od nich, o tyle są dość sceptyczni, jeśli chodzi o wiarygodność wielu obserwacji UFO. 33% pełnoletnich Amerykanów uważa, że liczne nagrania z ostatnich lat, na których rzekomo widać niezidentyfikowane obiekty latające, w rzeczywistości były statkami kosmicznymi z obcej planety. 60% ankietowanych jest sceptycznych, twierdząc, że obserwacje można wytłumaczyć działalnością człowieką lub zjawiskiem naturalnym. 7% nie ma w tym temacie zdania.

Niemal połowa Amerykanów (49%) uważa, że gdzieś we wszechświecie istnieją ludzie, tacy sami jak my. Jeszcze więcej, bo aż 75% wierzy, że na innych planetach istnieje jakakolwiek forma życia. Wyznawców UFO można znaleźć we wszystkich demograficznych i politycznych segmentach społeczeństwa, ale największy odsetek z nich mieszka w zachodniej części Stanów Zjednoczonych, czyli w okolicach Strefy 51.

Dodatkowo, nowy sondaż stwierdza znaczące różnice społeczne pod względem wykształcenia i dochodów. Amerykanie o niższym statusie społeczno-ekonomicznym są bardziej skłonni do wyrażania poglądów o istnieniu kosmitów. W UFO wierzą również częściej osoby bez konkretnej przynależności religijnej. Jedna trzecia ankietowanych uważa, że w pewnym momencie w historii, statek kosmiczny przynajmniej raz odwiedził Ziemię.

Zródło: innemedium.pl

Wyraź swoją opinię

  Subskrybuj  
Powiadom