Gorące – Ciekawe – Informacje

Ujawniono tajne dokumenty SB! PiS w furii, Kaczyński też był…

kategoria POLITYKA artykuł dodał - ""

Politycy PiS zapewne nie chcieli, aby ten moment nadszedł, jednak to musiało się wreszcie stać. Ujawniono dokument, z którego bezpośrednio dowiadujemy się, dlaczego SB nie tknęła Jarosława Kaczyńskiego w czasie stanu wojennego. Zdradza on także jeden z największych kompleksów polityka.

Obecny prezes partii rządzącej został przesłuchany 21 grudnia 1981 roku przez kpt. M. Spitalniaka. Oficer opisał w krótkiej notatce z tego dnia, dlaczego Kaczyński nie został internowany. Dodał także, że działacz był… bardzo zazdrosny o pozycję swojego brata. Fakt ten zapewne bardzo zdziwi wyborców PiS przekonanych o fantastycznej relacji między Jarosławem i Lechem Kaczyńskimi.

Prawda wychodzi na jaw

Pozuje na myśliciela Solidarności. Mimo pewnej demonstracyjnej rezygnacji z życia, kariery stwierdzam, że jest osobą raczej ambitną. Obruszył się, gdy stwierdziłem, że pozycja jego brata Lecha w Solidarności jest znacznie wyższa. (…) Nie przypadły mu też do gustu uwagi typu, że np. na taką pozycję, rolę w środowiskach inteligenckich, jaką mają np. Michnik, Macierewicz czy Geremek, to trzeba zapracować, zasłużyć – pisał Spitalniak, zaznaczając, że Kaczyński nie podpisał lojalki, jednak „ustnie zobowiązał się do przestrzegania przepisów wynikających ze stanu wojennego” oraz „wielokrotnie podkreślał, że siedzieć nie chce”.

Wyraź swoją opinię

  Subskrybuj  
Powiadom

ostatnie z tematu POLITYKA

Idź do góry