Sejm uczcił minutą ciszy prezydenta Adamowicza. Schetyna jątrzy: “Pawła zabiła nienawiść dobrze zorganizowana”

kategoria USA artykuł dodał - ""

Na początku czwartkowego posiedzenia Sejmu posłowie uczcili minutą ciszy pamięć  zabitego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Później głos zabrał lider PO Grzegorz Schetyna.  – Pawła zabiła nienawiść, nienawiść obłąkana, nienawiść dobrze zorganizowana – mówił. 

 

– Żegnamy dziś naszego kolegę, przyjaciela Pawła Adamowicza. Człowieka, którego znaliśmy od zawsze. Człowieka, którego poznałem w podziemiu antykomunistycznym. Walczyliśmy razem z komuną, byliśmy w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Potem zakładaliśmy w 1990 roku Kongres Liberalno-Demokratyczny. Później w 2001 Platformę Obywatelską – wspominał z mównicy sejmowej Grzegorz Schetyna.

Podkreślił, że prezydent Adamowicz był “człowiekiem wielkiego charakteru”. – Był człowiekiem odważnym, nie bał się walki, ale swoje życie poświęcił swojemu ukochanemu miastu, Gdańskowi. To właśnie Gdańsk stał się inny dzięki Pawłowi. On jako pierwszy z nas zaangażował się w samorząd, w lokalną władzę. I zrobił to w wielki sposób, w wielkim stylu – mówił szef Platformy.

 

Podkreślił, że prezydenta Gdańska “zabiła nienawiść, nienawiść obłąkana, nienawiść dobrze zorganizowana”. – Nienawiść, która była przeciwko człowiekowi, który razem z tysiącami gdańszczan, budował swoje wielkie, dumne miasto. Ale także nienawiść, która była przeciwko człowiekowi, który zrazem z milionami Polaków tak mocno angażował się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. To właśnie wtedy w niedzielę wieczorem, Paweł, tak jak my wszyscy puszczaliśmy światełko do nieba, zanim to światło do nieba dotarło, dotarła do niego także jego dusza. Wtedy powiedział, to jest cudowny czas, czas dzielenia się dobrem i zawsze to będziemy pamiętać – mówił Schetyna.

– Chcę ci teraz Pawle obiecać, w imieniu przyjaciół, koleżanek, kolegów z Platformy Obywatelskiej, nas wszystkich, że będziemy o tym pamiętać, że ta nienawiść, która odebrała ci życie, nie zniszczy tego wszystkiego co zbudowałeś. Nie zniszczy miłości do wolnej Polski, nie zniszczy twojego Gdańska, nie zniszczy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tych wszystkich rzeczy, którym poświęciłeś swoje życie i za które swoje życie oddałeś – zakończył szef partii.

 

 

 

fot. Sejm.pl

Wyraź swoją opinię

  Subskrybuj  
Powiadom