Niezwykłe rysunki w chińskiej bazie lotniczej zainteresowały internautów!

kategoria UFO artykuł dodał - ""

Użytkownicy portalu reddit zainteresowali się niedawno zdjęciem satelitarnym jednej z chińskich baz wojskowych. Internauci zwrócili uwagę na zbiór tajemniczych okręgów zbudowanych w losowych miejscach naokoło wojskowego lotniska. Niektórzy sugerują nawet że jest to sposób na komunikację z przedstawicielami innych cywilizacji.

Powód dla którego chińskie wojsko zdecydowało się na stworzenie tych figur jest jednym z głównych pytań zadawanych przez internetową społeczność. Użytkownicy reddita zaproponowali wiele teorii mających uzasadnić ich istnienie, choć narazie każda z nich może być zgodna z prawdą.

Jeden z nich zaproponował na przykład iż są to cele do kalibracji satelit. Bardzo podobne kształty są odnajdywane na terenie Stanów Zjednoczonych po dziś dzień choć zgodnie z naszą obecną wiedzą, tego typu konstrukcje były wykorzystywane pomiędzy 1959 i 1972 rokiem. A więc obecnie są one mocno przestarzałe.


Target X47, w Casa Grande. Pierwszy cel w systemie Corona Satellite Calibration Targets

Należy też zwrócić uwagę na fakt, że systemy kalibracji nie były ustawiane w losowych miejscach a raczej stanowiły coś w rodzaju regularnej siatki. Mając to na uwadze, o wiele sensowniejszym wydaje się być rozwiązanie, zgodnie z którym są to znaki dla przelotujących samolotów, helikopterów lub nawet dronów.

Użytkownik RedCapt_Skyhawk zasugerował iż mogą to być tory do ćwiczeń jazdy dla wojskowego personelu. Twierdził on, że uczestniczył w takich kursach i stosowane w nich tory wyglądają bardzo podobnie. Zwrócił jednak uwagę na fakt, że kształty obserwowane w Chinach mają być znacznie większe niż to co miał on okazję widzieć. O ile więc wierzymy w jego zeznania czy możemy uznać te formacje za poprostu znacznie większą wersję torów do ćwiczeń?

Oczywiście są też i tacy którzy utrzymują że te niezwykłe formacje to metoda komunikacji Chińczyków z przedstawicielami obcych cywilizacji. Domyślnie uważają oni więc, że jest to coś w rodzaju geoglifów z Nazca a ich rolą jest zwrócenie na siebię uwagi potencjalnych obserwatorów z kosmosu. To wyjaśnienie brzmi najbardziej fantastycznie, choć biorąc pod uwagę jak niewiele wiemy na temat odkrytych tam kształtów, wykluczenie go z miejsca jest zdecydowanie przedwczesne.

Tym samym, internet po raz kolejny natrafił na coś niezwykłego. Coś co jest na tyle trudne do wytłumaczenia, że każde możliwe wyjaśnienie wydaje się niekompletne. Czy jest to więc placówka przeznaczona do kalibracji satelit? A może ośrodek badań nad tajną technologią lub tor do nauki jazdy? Każde dostępne wyjaśnienie wliczając w to hipotezę o Obcych sprawia, że całe to znalezisko staje się jeszcze bardziej interesujace.

Zródło: innemedium.pl

Wyraź swoją opinię

  Subskrybuj  
Powiadom