Kler w Szczawnicy. Akcja Katolicka nie chce jedynego seansu w mieście

kategoria POLITYKA artykuł dodał - ""

Był Grodzisk Mazowiecki, Ostrołęka i kilka innych miast, w których protestowano lub zapadały decyzje, że w tych miastach film Wojciecha Smarzowskiego nie będzie pokazany. Teraz pojawia się Szczawnica, gdzie – jak się okazuje – chodzi tylko o jeden jedyny pokaz filmu. W mieście pojawiły się ostrzeżenia, za którymi stoi Akcja Katolicka.

Mijają dwa tygodnie od premiery kinowej, “Kler” bije rekordy popularności. Do niektórych, małych kin, dopiero jednak wejdzie i tu emocje przez pokazem nie gasną. Jak w Szczawnicy, o czym donosi “Gazeta Krakowska”, gdzie działacze Akcji Katolickiej protestują nawet przed jednorazowym pokazem.

Projekcja ma się odbyć 28 października nie w kinie, ale Dworku Gościnnym, który należy do właścicieli Uzdrowiska Szczawnica. Chodzi wyłącznie o jeden seans, ale i tak rozsierdziło to lokalnych katolików.

Jak pisze “Gazeta Krakowska” działacze Akcji Katolickiej z parafii pw. Świętego Wojciecha napisali oświadczenie, które wysłali do mediów i rozwiesili w mieście. Domagają się, by film nie został pokazany.

“Zdaniem sygnatariuszy listu, jest to film obrazoburczy, szkalujący księży, nieprawdziwy, antypolski i uderzający w podwaliny naszego narodu, które są nierozerwalnie związane z Kościołem. Chcą, by ‘piękny Dworek Gościnny był kojarzony z wysokiej klasy kulturą, a nie jej karykaturą’ ” – czytamy.

Na stronie “Dworku Gościnnego”, pokaz “Kleru” wciąż jest uwzględniony w programie kulturalnym.

źródło: Gazeta Krakowska

Źródło: Natemat.pl

Wyraź swoją opinię

  Subskrybuj  
Powiadom