Jak długo się trzeźwieje? Zobacz koniecznie!

kategoria USA artykuł dodał - ""

Wielu siada za kółkiem po nocnej imprezie, bo są pewni, że już wytrzeźwieli. Sprawdziliśmy, jak długo się trzeźwieje.

Kiedy się trzeźwieje? To zależy od tego co się piło, w jakiej ilości, a także od naszej wagi i od tego, kiedy piliśmy. Jednak lepiej nie wdawać się w zgadywanie czy liczenie i przyjąć jedną, prostą zasadę: po alkoholu, nawet symbolicznej lampce, nie prowadzimy. To jedyne bezpieczne podejście!

– Mężczyzna mierzący 196 cm wzrostu i ważący 125 kg był bohaterem  testu, w którym wypił półlitrową butelkę wódki 40%. Godzinę po zakończeniu picia miał prawie 1,2 promila alkoholu we krwi, a wytrzeźwiał dopiero po upływie 12 godzin. Po dziesiątej godzinie udało się osiągnąć dopuszczalną przez prawo granicę.

– Test przeprowadził też serwis Wybór Kierowców. W ciągu czterech godzin kobieta wypiła całą półlitrową butelkę wina o zawartości alkoholu 9%. Godzinę po zakończeniu picia alkomat wskazał ponad pół promila, a całkowite wytrzeźwienie nastąpiło po sześciu godzinach.

Pięciogodzinna impreza z połówką i dwoma mocnymi piwami ,,na głowę” to – uwaga – nawet 3,31 promila, których będziemy się pozbywać niema 30 godzin! Aż strach pomyśleć, że niektórzy po takiej imprezie (przyjęliśmy zabawę od 17.00 do 22.00) rano siadają za kółkiem. Tymczasem o 7.00 rano mają jeszcze 2,14 prom.!

– Szybka ,,seta” (wypiliśmy o 20.00, o 21.00 siadamy za kółko) da wynik pół promila. Pozbędziemy się jej po 4 godzinach.
– Niewinne trzy piwka wypite w ciągu godziny mogą dać 1,5 promila i przypominać o sobie podczas dmuchania w alkomat przez niemal 10 godzin!
– W przypadku imprezy od 23.00 do 4.00 rano, podczas której wypiliśmy 0,7 whisky, będziemy trzeźwi po – uwaga – ponad dobie.

Patryk Młynek (aip)

Wyraź swoją opinię

  Subskrybuj  
Powiadom