Gorące – Ciekawe – Informacje

Archiwum kategorii

USA

USA

Matka może zaskarżyć Six Flags za pobranie od syna odcisków palców

kategoria USA artykuł dodał - ""

Matka nastolatka może złożyć pozew przeciw parkowi rozrywki Six Flags Great America w Gurnee za pobranie od jej syna odcisków palców bez uprzedzenia rodziców. Najwyższy sąd Illinois, do którego odwołała się kobieta uznał, że naruszona została stanowa ustawa o ochronie danych biometrycznych.

Stacy Rosenbach złożyła w sądzie pozew przeciw parkowi rozrywki w Gurnee w 2016 roku, dwa lata po tym jak kupując sezonowy bilet zażądano od jej syna odcisków palców. Chłopak miał wtedy 14 lat. Kobieta zaznaczyła, że złamano zapisy ujęte w Illinois Biometric Information Privacy Act, zgodnie z którym przed pobraniem odcisków palców firmy i podmioty prywatne muszą uzyskać zgodę od tych osób i zapewnić im bezpieczne przechowywanie danych biometrycznych. Pozwala także skarżyć firmy, które naruszą to prawo. Sąd niższej instancji w 2017 roku stwierdził, że kobieta i jej syn, od którego pobrano odciski palców nie odnieśli z tego powodu strat ani materialnych ani też, że danie te nie zostały wykorzystane. Jednak stanowy Sąd Najwyższy orzekł, że park rozrywki złamał na tyle ustawę, że powinien za to odpowiedzieć. Coraz więcej firm wymaga od swoich pracowników czy klientów informacji na temat danych bimetrycznych. Brane są nie tylko odciski palców ale także skanowana jest twarz. Takie informacje, jeżeli dostaną się w niepowołane ręce mogą okazać się bardzo niebezpieczne – zaznaczył sąd.

BK

Artykuł Matka może zaskarżyć Six Flags za pobranie od syna odcisków palców pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

Toni Preckwinkle prowadzi w przedwyborczym sondażu na burmistrza Chicago

kategoria USA artykuł dodał - ""

Toni Preckwinkle prowadzi w najnowszym sondażu opublikowanym przez gazetę „Chicago Sun-Times”. Na przewodniczącą powiatu Cook chęć głosowania zadeklarowało 12.7 proc. wyborców.

Na drugim miejscu jest Bill Daley z 12.1 proc. poparcia, na trzecim Gery Chico 9.3 proc, na czwartym Willie Wilson 9 proc a na piątym Susana Mendoza na którą chce zagłosować 8.7 proc. badanych. Wybory miejskie odbędą się 26 lutego. Największym zainteresowaniem cieszy się walka o fotel burmistrza Wietrznego Miasta. O stanowisko burmistrza walczy 14 kandydatów. Jeżeli w pierwszej turze nie uda się wyłonić zwycięzcy druga odbędzie się 2 kwietnia. Z kolei we wtorek ( 29 stycznia) rozpocznie się już wczesne głosowanie w Chicago. Wyborcy na razie będą mieli do dyspozycji jedną placówkę wyborczą tzw. Loop Super Site przy 175 W. Washington Street w Chicago.

BK

Artykuł Toni Preckwinkle prowadzi w przedwyborczym sondażu na burmistrza Chicago pochodzi z serwisu wiadomosci.com.

W Niles rozpoczyna się festiwal poświęcony polskiej kulturze

kategoria USA artykuł dodał - ""

W Niles rozpoczyna się festiwal poświęcony polskiej kulturze

W niedzielę w Niles West High School przy 5701 Oakton St. o godzinie 1 po południu nastąpi uroczyste otwarcie festiwalu pod hasłem: “Coming Together”, poświeconego w tym roku Polsce i jej kulturze.

Festiwal zainaugurowano 10 lat temu i od tamtej pory prezentowana jest Amerykanom kultura innych krajów. W ciągu trzech miesięcy aż do kwietnia organizatorzy zaplanowali 60 różnych programów także muzycznych będą ponadto prowadzone warsztaty między innymi wycinanek, malarstwa, specjalne pokazy bajek dla dzieci. Przybliżona zostanie nie tylko kultura ale także historia Polski. Festiwal odbywa się w miasteczkach Niles, Skokie, Morton Grove i Lincolnwood. Warto dodać, ze wstęp na wszystkie imprezy towarzyszące festiwalowi jest bezpłatny. Niedzielną uroczystość otwarcia festiwalu poprowadzi znany dziennikarz telewizji ABC 7 polskiego pochodzenia Alan Krashesky . Partnerem medialnym festiwalu jest radio Polski FM. Więcej informacji na stronie: comingtogether.in

BK

KOD znów na krakowskim Rynku. TVP pod ostrzałem

kategoria USA artykuł dodał - ""

Komitet Obrony Demokracji Region Małopolska zorganizował w piątek pod Wieżą Ratuszową demonstrację pod hasłem: “Stop propagandzie w TVP! Żądamy zmian!”.

Tym razem na celowniku KOD-u znalazła się TVP. Organizatorzy demonstracji, zapowiadając to wydarzenie, napisali: “Telewizja publiczna ma pełnić w swoim założeniu rolę budowania więzi całego społeczeństwa. W czasie bąbli informacyjnych konieczne jest istnienie wspólnego nam medium. Musi być ono obiektywne. Ściśle oddzielać informacje od komentarza. Dbać o przedstawienie całego spektrum poglądów. Takie usytuowanie tv publicznej uzasadnia opłaty abonamentowe. Jej niezależność jest niezbędna dla demokracji.” W opinii KOD obecna TVP stanowi zaprzeczenie wszystkich tych wartości. “Nie buduje wspólnoty, a wzmacnia podziały, siejąc brutalną propagandę. Niszczy demokrację. Pieniądze przeznaczane na tę telewizję – czy to przez abonament, czy przez reklamy – stanowią finansowanie propagandy PiS” – uważają przedstawiciele KOD. Zachęcając do przyjścia na krakowski Rynek (ze światełkami), stwierdzili też: “Domagamy się prawdziwej telewizji publicznej! Takiej, która będzie nas łączyć, a nie dzielić.”

(więcej…)

Bacia i Dzidek są czarodziejami – czyli Dzień Babci i Dziadka w polskiej szkole u Moniuszki na Queensie

kategoria USA artykuł dodał - ""

Dwa dni przed kalendarzowym dniem Babci i Dziadka do szkoły im. Stanisława Moniuszki wyjątkowych gości – Babcie i Dziadków!
Uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli przygotowali dla nich przepiękną akademie, która nie tylko wzruszyła i rozbawiła, ale także włączyła honorowych gości do zabaw ze swoimi wnukami. Nie na co dzień mamy nasze Babcie i Dziadków w szkole, wiec zauważyć się dało, że byli oni powodem nieustannego uśmiechu na twarzach dzieci – powiedziała Agnieszka Misior dyrektorka placówki.
Babcie i Dziadkowie skakali i tańczyli, a wnuczęta obdarowywały ich milionami całusów i uścisków, wskazując często na siebie i machając do Babci i Dziadka ze sceny! – dodaje.
Dzieci sprawdzały, czy Babcia i Dziadek są czarodziejami i jak to się dzieje, że gdy babcia po czaruje, to Nawet barszczyk smakuje! Uczniowie zdradzili swoje magiczne zakalacie: Zdradzę Wam teraz magiczne zaklęcie! Kocham Cię Babciu i Dziadku I zawsze tak będzie!” po czym pobiegli, by uściskać Babcie i Dziadka najbardziej na świecie!. Wspolna “Cza-Cza “ dla Babci i Dziadka w wykonaniu chóru szkolnego “Rockaway’anki” była zaproszeniem do tańca, a piosenka “Dziadek jest super” wzrusza Dziadków do łez. Dzieci wyśpiewały cala swoją miłość do swoich Babć i Dziadków, a tuż po zakończonym przedstawieniu wręczyły gościom Dyplom Honorowy: Super Babci i Dyplom Honorowy Super Dziadka, zapraszając tym samym na pizze i kawkę!- Dzisiaj po prostu bardzo Wam dziękujemy, ze przyszliście i, że Jesteście! Z ami nie jest straszny świat, Babciu i dziadku żyjcie nam – gromkim chórem przedstawienie dla Babci i Dzidka zaskoczyli polonijni uczniowie.

(więcej…)

Mieszkańcy New York City Housing Authority pozostawieni w zimnych mieszkaniach

kategoria USA artykuł dodał - ""

Nowojorczycy, którzy mieszkają w apartamentowcach zażądanych przez New York City Housing Authority (NYCHA) zostali odcięci od ciepła w poniedziałek, kiedy za oknami panował arktyczny mróz a temperatura w ciągu dnia wynosiła zaledwie 10F. Według mieszkańców w poniedziałek rano ich grzejniki w mieszkaniach przestały grzać. Urzędnicy z New York City Housing Authority (NYCHA) poinformowali, że od godziny 6:00pm w poniedziałek, ciepło i gorąca woda wróciły na dobre do kompleksiku mieszkaniowego Sumner Houses na Bedford-Stuyvesant I w całym kompleksie Kingsborough Houses na Crown Heights.Przerwy w dostawie ciepła dotyczą ponad 4500 mieszkańców w obu kompleksach mieszkalnych. Urzędnicy z NYCHA twierdzą, że co najmniej 5000 mieszkańców zostało pozbawionych ciepła w najmniejszym w tym roku dniu. W związku z awarią ogrzewania na numer 311 wpłynęło w poniedziałek 2800 skarg.
Pracownicy NYCHA poinformowali, ze w poniedziałek wieczorem ciepłe kaloryfery były już w każdym mieszkań zarządzanym przez NYCHA.

(więcej…)

Polonijny Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Wileckim

kategoria USA artykuł dodał - ""

Polonijny Klub Podróżnika zaprasza wszystkich miłośników gór, pasjonatów wspinaczek wysokogórskich, sympatyków polskiego “lodowego himalaizmu” oraz cała Polonie na wieczór autorski z najsławniejszym “żyjącym” polskim wysokogórskim wspinaczem, pierwszym człowiekiem który zdobył Mt. Everest zimą, “właścicielem” Korony Himalajów”, laureatem sportowego NOBLA – KRZYSZTOFEM WIELICKIM!

(więcej…)

Zakończyły sie uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza

kategoria USA artykuł dodał - ""

Złożeniem urny z prochami w kaplicy św.Marcina Bazyliki Mariackiej zakończyły się uroczystości pogrzebowe zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

(więcej…)

Mistrzowskie rozpoczęcie Nowego Roku 2019

kategoria USA artykuł dodał - ""

W Fundacji Kościuszkowskiej na Manhattanie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt.:” Mikołaje …Mikołaje…” I miejsce zdobyła Olivia O’Connor z PSD im. św. Faustyny z Ozone Park, wyróżnienia komisja przyznała Natalie Banka również z Ozone Park i Wiktorii Pelc z PSD im. St. Moniuszki, Rockaway Beach, NY. Uczennica z “Moniuszki” – Olivia Wadowiec zajęła III miejsce w Jubileuszowym X Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku, pod patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. X Jubileuszowy konkurs, przez te wszystkie lata, zgromadził około 11 tys. uczestników z aż pięciu kontynentów. Gratulacje dla organizatorów za wspaniale zaangażowanie, wielkie serce, wytrwałość, wiarę i motywacje dla młodych artystów.

(więcej…)

Sejm uczcił minutą ciszy prezydenta Adamowicza. Schetyna jątrzy: “Pawła zabiła nienawiść dobrze zorganizowana”

kategoria USA artykuł dodał - ""

Na początku czwartkowego posiedzenia Sejmu posłowie uczcili minutą ciszy pamięć  zabitego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Później głos zabrał lider PO Grzegorz Schetyna.  – Pawła zabiła nienawiść, nienawiść obłąkana, nienawiść dobrze zorganizowana – mówił. 

(więcej…)

1 2 3 18
Idź do góry