Duda o globalnym ociepleniu w 2013 na Twitterze. Szczyt klimatyczny #COP24

kategoria POLITYKA artykuł dodał - ""

Andrzej Duda zapowiedział na szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach, że Polska weźmie swoją część odpowiedzialności za światowy klimat. Tymczasem internauci przypominają jego tweet z 2013 r. na temat globalnego ocieplenia.

Andrzej Duda zapowiedział, że światowi liderzy muszą udowodnić, iż są gotowi, by wdrożyć plan, który zaprojektowali w 2015 r. O co chodzi? O Porozumienie Paryskie, którego głównym założeniem było ograniczenie wzrostu średniej temperatury.

Tymczasem pięć lat temu Andrzej Duda w tweecie zaprezentował bardzo sterotypowe myślenie na temat globalnego ocieplenia. Zdawał się wręcz drwić z tego określenia. Swoje spostrzeżenia oparł na… własnym widoku z okna. Prawdopodobnie było wtedy zimno, a może i deszczowo.

“Jak sobie pomyślę że płacimy za “globalne ocieplenie” i popatrzę za okno to mnie trafia szlag” – napisał Andrzej Duda w tweecie 4 kwietnia 2013 r. Internauci komentujący wpis, nie mieli litości. Jeden z komentarzy powstał w 2015 r., gdy Duda był już kandydatem PiS na prezydenta. Internauta pokazał wykres ze statystykami wzrostu temperatury na przestrzeni ponad 100 lat, który jednoznacznie pokazuje tę prawidłowość. “Jeżeli kandydat na prezydenta widzi tylko własny ogródek… tragedia” – skomentował użytkownik Twittera. Inni także wypowiadali się w podobnym tonie.

Źródło: Natemat.pl

Wyraź swoją opinię

  Subskrybuj  
Powiadom