Dönmeh: Największy sekret Bliskiego Wschodu. HASH2

kategoria POLITYKA artykuł dodał - ""

Kontynuacja artykułu: Dönmeh: Największy sekret Bliskiego Wschodu. #1
Władza Dönmeh: walka Turcji przeciwko Ergenekon.
To nie oczyszczenie kemalistowskich zwolenników Ataturka i jego świeckiego reżimu Dönmeh, stoi za śledztwem w sprawie spisku Ergenekon w Turcji. Opis Ergenekon całkowicie pasuje do obecności Dönmeh w tureckiej hierarchii dyplomatycznej, wojskowej, sądowniczej, religijnej, politycznej, akademickiej, biznesowej i dziennikarskiej. Ergenekon próbował powstrzymać reformy ustanowione przez kolejnych tureckich przywódców nienależących do Dönmeh, w tym ponowne wprowadzenie tradycyjnych tureckich islamskich zwyczajów i rytuałów, planując serię zamachów.

Niektóre były skuteczne, tak jak obalenie rządu premiera Necmettin Erbakan’s Refahpremiera w 1996 r. a niektóre nieskuteczne, takie jak Operation Sledgehammer, którego celem było obalenie premiera Recepa Tayyipa Erdogana w 2003 r. Niektórzy podejrzani o reformy islamistyczne, w tym turecki prezydent Turgut Ozal i premier Bulent Ecevit, zginęli w podejrzanych okolicznościach. W 1961 r. wybrany demokratycznie premier Adnan Menderes po przewrocie wojskowym został powieszony.
W wyniku przewrotu wojskowego Amerykańscy politycy i dziennikarze, których znajomość historii krajów takich jak Turcja i poprzedzające ją Imperium Osmańskie, często jest bardzo słaba, opisali tarcia między rządem Izraela a tureckim rządem premiera Erdogana jako dryf Turcji w kierunku islamizmu i świata arabskiego. Nie jest to jednak prawda, Erdogan i jego Partia Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) wydaje się, iż wreszcie dąży do uwolnienia się od dominacji i okrucieństwa Dönmeh, czy to w postaci kemalistowskich zwolenników Ataturka, czy też nacjonalistycznych intrygantów i spiskowców w Ergenekon. Jednak wraz z Tureckim „Dniem Niepodległości" pojawiła się krytyka płynąca z Dönmeh i ich naturalnych sojuszników w Izraelu i lobby Izraela w Stanach Zjednoczonych i Europie. Turcja jako członek Unii Europejskiej była odpowiednia dla Europy tak długo, jak długo Dönmeh utrzymywał kontrolę i pozwalał centralnym bankierom na wykradanie bogactwa Turcji, jak to miało miejsce w Grecji.
Kiedy Izrael rozpoczął krwawy atak na turecki statek z pomocą dla Gazy, Mavi Marmara, 31 maja 2010 r., powodem była nie tyle ucieczka przed izraelską blokadą Gazy. Brutalność Izraelczyków w strzelaniu do nieuzbrojonych Turków i jednego turecko-amerykańskiego obywatela, według raportu ONZ, wskazała, że ​​Izrael był motywowany czymś innym: a mianowicie zemstą i odwetem za rozprawienie się rządu tureckiego z Ergenekonem, oczyszczeniem tureckiego dowództwa wojskowego i wywiadowczego z Dönmeh oraz odwróceniem antymuzułmańskiej polityki religijnej i kulturalnej ustanowionej przez ulubionego syna Dönmeh, Ataturka, jakieś dziewięćdziesiąt lat wcześniej. W efekcie izraelski atak na Mavi Marmara był odwetem za uwięzienie przez Turcję kilku czołowych tureckich oficerów wojskowych, dziennikarzy i naukowców, wszystkich oskarżonych o udział w spisku Ergenekon, mającym na celu obalenie rządu AKP w 2003 roku. Ukryty wątek zamachu stanu Ergenekon jest taki, że ​​Dönmeh jak i Ergenekon są powiązani z gorliwymi świeckimi, proizraelskimi i pro-syjonistycznymi kemalistami.

Teraz, gdy Iran po jednej stronie, a Izrael, Arabia ​​Saudyjska i Stany Zjednoczone, po drugiej, w wyniku wątpliwych roszczeń ze strony amerykańskich organów ścigania, że ​​Iran planuje przeprowadzić zamach na ambasadora Arabii Saudyjskiej w Stanach Zjednoczonych na amerykańskiej ziemi, długotrwały, ale tajemniczy związek między Izraelem i Arabią Saudyjską wychodzi na pierwszy plan. Związek pomiędzy Izraelem i Saudyjczykami wypłynął na światło dzienne podczas Operacji Pustynna Burza, kiedy to oba kraje stały się celem pocisków Scud Saddama Husseina.
To co jednak może zaskoczyć tych, którzy są już zaskoczeni związkiem Dönmeh z Turcją, to związek Dönmeh z Domem Sauda w Arabii Saudyjskiej.
Tajny raport Irackiego Mukhabarat (główny wywiad wojskowy) zatytułowany "Powstanie wahhabizmu i jego historyczne korzenie" (ang. “The Emergence of Wahhabism and its Historical Roots,”) z września 2002 r. a wydany 13 marca 2008 r. przez amerykańską agencję wywiadu wojskowego w przetłumaczonej formie angielskiej, wskazuje na to, że korzenie Muhammada ibn Abdula Wahhaba, założyciela saudyjskiej wahabickiej sekty islamu sięgają sekty Dönmeh.

Większość informacji pochodzi z pamiętników "Mr. Hemphera” (co zaznaczono w raporcie DIA, "pan Hempher ", jak podaje historyczny zapis) brytyjski szpieg, który używał imienia "Mohammad", twierdził, że jest Azerijczykiem, który mówił po turecku, persku i arabsku, i który nawiązał kontakt z Wahhabem w połowie XVIII wieku mając na celu stworzenie sekty islamu, która ostatecznie doprowadzi do arabskiej rewolty przeciwko ottomanom i otworzy drogę do powstania państwa żydowskiego w Palestynie." Wspomnienia Humfera są też opisywane przez ottomańskiego pisarza i admirała Ayyuba Sabri Paszę w jego dziele z 1888 r. "Początek i rozprzestrzenianie się wahhabizmu". (ang. "The Beginning and Spreading of Wahhabism.”)

W swojej książce "Żydzi z Dönmeh" (ang. The Dönmeh Jews) D. Mustafa Turan pisze, że dziadek Wahhaba, Tjen Sulayman, nazywał się faktycznie Tjen Shulman i był członkiem społeczności żydowskiej w Basrze w Iraku. Iracki raport wywiadu stwierdza także, że w swojej książce „The Dönmeh Jews and the Origin of the Saudi Wahhabis” Rifat Salim Kabar ujawnił, że ​​Shulman ostatecznie osiadł w Hejaz, w wiosce al-Ayniyah, która znajduje się teraz w Arabii Saudyjskiej, gdzie jego wnuk założył wahabicką sektę islamu. Raport irackiego wywiadu stwierdza, że ​​Shulman został wygnany za „szarlatanerię" z Damaszku, Kairu i Mekki. W tej wiosce Shulman spłodził Abdula Wahhaba, a syn Abdula Wahhaba, Muhammad, założył współczesny wahhabizm.

Iracki raport również zawiera zdumiewające twierdzenia dotyczące rodziny Saudów. Książka Abdula Wahhaba Ibrahima al-Shammariego, „The Wahhabi Movement: The Truth and Roots”, podaje, że król Abdul Aziz Ibn Saud, pierwszy władca królestwa monarchii Arabii Saudyjskiej, wywodzi się od Mordechaja bin Ibrahima bin Moishe, żydowskiego kupca również pochodzącego z Basry. W Nejd Moishe dołączył do plemienia Aniza i zmienił nazwisko na Markhan bin Ibrahim bin Musa. W końcu Mordechai ożenił swego syna o imieniu Jack Dan, który zmienił nazwisko na Al-Qarn, z kobietą z plemienia Anzah w Nejd. Z tego związku narodziła się przyszła rodzina Saudów.
Dokument wywiadu irackiego ujawnia, że ​​za badanie żydowskich korzeni Saudyjczycy zlecili zabicie badacza Mohammada Sakhera. W książce „The History of the Saud Family” Said Nasir utrzymuje, że w 1943 r. ambasador Arabii Saudyjskiej w Egipcie, Abdullah bin Ibrahim al Muffadal, zapłacił Muhammadowi al Tamamiemu za spreparowanie drzewa genealogicznego pokazującego, że Saudowie i Wahhabowie byli jedną rodziną, która pochodzi bezpośrednio od proroka Mahometa.
Na początku I wojny światowej żydowski brytyjski oficer z Indii, David Shakespeare, spotkał się z Ibn Saudem w Rijadzie, a później poprowadził saudyjską armię, która pokonała plemię przeciwne Ibn Saudowi. W 1915 r. Ibn Saud spotkał się z Braceyem Cocas, brytyjskim wysłannikiem w rejonie Zatoki. Cocas przedstawił Ibn Saudowi następującą ofertę: "Myślę, że to jest gwarancja twojego przetrwania, ponieważ w interesie Wielkiej Brytanii jest, by żydzi mieli swoje istnienie i swoją ojczyznę, a interesy Wielkiej Brytanii są ponad wszystko w twoim interesie". Ibn Saud, potomek Dönmeh z Basry, odpowiedział: "Tak, jeśli moje uznanie oznacza dla ciebie tak wiele, to przyznaję tysiące razy, przyznając ojczyznę żydom w Palestynie lub w innym kraju niż Palestyna." Dwa lata później brytyjski minister spraw zagranicznych lord Balfour, w liście do barona Waltera Rothschilda, przywódcy brytyjskich syjonistów, stwierdził: „Rząd jej królewskiej mości patrzy z przychylnością na ustanowienie w Palestynie narodowego domu dla narodu żydowskiego…„ Umowa zawierała milczące poparcie dwóch głównych graczy w regionie, którzy byli potomkami żydów z Dönmeh, a którzy poparli sprawę syjonistyczną: Kemala Ataturka i Ibn Sauda. Obecną sytuację na Bliskim Wschodzie należy postrzegać właśnie w tym świetle, ale z oczywistych powodów dzieje regionu zostały oczyszczone z pewnych religii i politycznych interesów.
Po pierwszej wojnie światowej Brytyjczycy ułatwili reżimowi Sauda dojście do władzy w dawnych prowincjach Imperium Osmańskiego: Hejaz i Nejd. Saudowie ustanowili wahhabizm jako państwową religię nowego Królestwa Arabii Saudyjskiej i podobnie jak Kemaliści Dönmeh w Turcji, zaczęli działać przeciwko innym islamskim wierzeniom i sektom, w tym sunnitom i szyitom. Wahabiccy Saudowie osiągnęli to, co Kemalisci Dönmeh w Turcji: pofragmentowany Bliski Wschód, który był otwarty na zachodnie imperialistyczne projekty a który położył podwaliny pod stworzenie syjonistycznego Izraela.
Głębokie państwo i Dönmeh. |Głębokie państwo i Dönmeh. [głębokie państwo odnosi się do establishmentu funkcjonującego bez względu na wybory i zmiany rządów w administracji państwowej, w tym wypadku jest to establishment Dönmeh]
Podczas dwóch wizyt w Turcji w 2010 roku miałem okazję omówić z czołowymi tureckimi urzędnikami "głębokie państwo" Ergenekon. Było bardziej niż oczywiste, że dyskusje na temat sieci Ergenekon i ich "zagranicznych" powiązań są bardzo wrażliwym tematem. Jednak jeden z wysokich rangą tureckich urzędników ds. polityki zagranicznej szepnął, że istnieją inne "głębokie państwa" w sąsiednich krajach, tj Egipt, Arabia Saudyjska, Jordania i Syria. W tym kontekście powiązania między Ergenekon i Dönmeh w Turcji oraz ścisłe powiązania wywiadowcze i militarne między Saudami i Dönmeh, Wahhabitami w Arabii, doniesienia o bliskich powiązaniach między obalonym egipskim prezydentem Hosnim Mubarakiem a jego szefem wywiadu Omarem Sulejmanem i rządem Beniamina Netanjahu w Izraelu, stają w zupełnie nowym świetle… Wyjaśniło by to poparcie Erdogana dla rewolucji w Egipcie: w Turcji była to demokratyczna rewolucja, która ograniczyła wpływy Dönmeh. Wpływy wahhabickich salafitów w nowym rządzie Libii również wyjaśniają, dlaczego Erdogan chciał ustanowić relacje z rebeliantami w Bengazi, by pomóc wyprzeć wpływy wahhabitów, naturalnych sojuszników jego wrogów, Dönmeh (Ergenekon) w Turcji.
Pragnienie Erdogana, by wyprostować historię poprzez przywrócenie historii wymazanej przez Kemalistów i Dönmeh, doprowadziło do żałosnych oświadczeń rządu Izraela, że ​​jest on neo-otomanistą, który ma zamiar zawrzeć sojusz z Bractwem Muzułmańskim w arabskich krajach. Najwyraźniej Dönmeh i ich syjonistyczni bracia w Izraelu i gdzie indziej, martwią się historycznym rewizjonizmem w odniesieniu do Dönmeh i syjonistów, w tym ich roli w ludobójstwie w Armenii i Asyrii, a także upublicznieniem ich polityki zaprzeczania.
W Egipcie, który był niegdyś krajem osmańskim, popularna rewolucja odrzuciła to czym mógł być Dönmeh w reżimie Mubaraka. Egipska "arabska wiosna" wyjaśnia również, dlaczego Izraelczycy szybko zabili sześciu egipskich funkcjonariuszy straży granicznej, wkrótce po tym, jak dziewięciu tureckich pasażerów zginęło na pokładzie Mavi Marmara, na niektórych wojska izraelskie dokonały egzekucji. Doktryna Dönmeh jest pełna odniesień do Amalekitów ze Starego Testamentu, plemienia nomadów. Żydowski Bóg nakazał hebrajczykom uciekającym z Egiptu atakować ich, by zrobić miejsce dla wyznawców Mojżesza w południowym regionie Palestyny. W Księdze Sędziów Bóg bez powodzenia nakazuje Saulowi: "Ukarzę Amaleka za to, co uczynił Izraelitom, jak stanął przeciw nim na drodze, gdy szli z Egiptu. Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły.” Dönmeh, którego doktryna jest również obecna w chasydzkich i innych ortodoksyjnych sektach judaizmu, wydaje się nie mieć problemu z zastąpieniem Ormian, Asyryjczyków, Turków, Kurdów, Egipcjan, Irakijczyków, Libijczyków, Irańczyków i Palestyńczyków na Amalekitów w przeprowadzaniu ich militarnych napaści i pogromów.
Z reformistycznymi rządami w Turcji i Egipcie, które o wiele chętniej patrzą wstecz w historię tych, którzy podzielili Islamski świat, Kemaliści w Turcji, Mubarak w Egipcie, i Saudowie są bardzo świadomi, że jest tylko kwestią czasu, zanim ich związki, zarówno nowoczesne, jak i historyczne, z Izraelem będą w pełni naświetlone. Sensownym jest, że Saudowie odnieśli sukces, konstruując wątpliwy spisek z udziałem irańskich agentów rządowych próbujących zamordować saudyjskiego ambasadora w Waszyngtonie w nienazwanej restauracji w Waszyngtonie. Raport irackiego wywiadu kiedy odnosił się do wahabitów stwierdzając "dążą do… zabijania muzułmanów, niszczenia i promowania zawirowań.” mógł równie dobrze odnosić się do syjonistów i Dönmeh
Wraz z nową wolnością w Turcji i Egipcie, i badaniem przeszłości, pojawiło się więcej powodów dla Izraela i jego zwolenników, jak również Saudów, aby stłumić prawdziwą historię Imperium Osmańskiego, świeckiej Turcji, początków Izraela i Domu Sauda. Z różnymi graczami, którzy teraz planują wojnę z Iranem, prawdziwa historia Dönmeh i ich wpływów na przeszłe i bieżące wydarzenia na Bliskim Wschodzie staje się coraz bardziej istotna.
Link do oryginalnego artykułu: LINK
| Etyka czasów mesjańskich. | Armageddon i Kolektywny Chrystus. | Zmierzch kościoła. | Nowa globalna religia. | UNESCO. Droga do posthumanistycznego piekła. | Papież Franciszek i Szimon Peres rozmawiają na temat stworzenia "religijnego ONZ". | Papież realizuje cele Klubu Rzymskiego tworząc nową zieloną globalną religię. | Globalna religia: Franciszek stwierdza, że wszystkie główne religie łączą się z tym samym bogiem. | Do 2050 Klub Rzymski planuje konwersję Chrześcijaństwa w zieloną religię. | Nowa globalna religia. | Religia, kultura i wielka wojna. #1 | Religia, kultura i wielka wojna. #2 | Przeciwko masonerii. | Film: Odkrywając ruch Nowej Ery. ( New Age ) | Film: Megiddo 1. Nowy Porządek Świata z punktu widzenia religii. | Film: Megiddo 2. Nowy Porządek Świata z punktu widzenia religii. | A teraz w ramach pogłębiania religijnej tolerancji sataniści chcą publicznie odprawiać czarne msze. | Anglo- Amerykański establishment. | Kto rządzi światem. Wykład Stanleya Monteitha, Braterstwo Mroku. | Ostatni Papież? | Roboty z mobilnym in-vitro. | Człowiek postindustrialny. | Przemysłowy kanibalizm i druk ludzkich organów. | Technologie ulepszania ludzi i przyszłość pracy w najbliższej dekadzie. | Kolejne dwie dekady i znikające zawody. | Kontrola mózgu i rozwój technologii ulepszania ludzi. | ONZ przewiduje transhumanistyczną przyszłości, w której człowiek będzie zbędny. | Alan Watt. Nowy wspaniały świat i wielka globalna transformacja. | Destrukcja obrazu człowieka. Od transseksualności przez transrasowość do transsprawności. | ONZ: Wielka technologiczna transformacja. | Nowe technologie i rekonstrukcja człowieka. | Amerykańscy naukowcy próbują otworzyć ścieżkę ku genetycznej modyfikacji człowieka. | Bill Gates: Ludzie nie zdają sobie sprawy, ile miejsc pracy zostanie wkrótce zastąpionych przez boty. | "Nowa ekonomia" to ekonomia braku pracy. | Wielka Globalna Transformacja. | Ban Ki Moon deklaruje, że "model konsumpcji jest martwy", opisując świat przymusowej pracy na rzecz środowiska. | Umysł nie posiada zapory. Wstęp do wojny technotronicznej. | Era technotroniczna. | Internet Rzeczy. 2025. | NBIC. Wizja świata w 2025 roku. | Dlaczego przyszłości nas nie potrzebuje. | Chiny zaczęły otwarcie rozpylać smugi chemiczne za pomocą bezzałogowych samolotów. | Google kupił Boston Dynamics, firmę budującą roboty dla DARPA. | Eric Schmidt: Sztuczna Inteligencja Google nie do odróżnienia od ludzkiej w przeciągu dekady. | Atlas. Nowy humanoidalny robot DARPA. | WildCat- nowy robot bojowy z DARPA. | Chameleon 2.0: Amerykański robot kamuflujący się jak kameleon. | Niedługo na ulicach miast- robot kapo. | PETMAN: kolejny potężny krok w kierunku budowy armii robotów DARPA. | Skynet, robotyka i globalne trendy strategiczne. | Nowe drony i roboty. Przedsmak przyszłości. | Pentagon będzie budował roboty z "prawdziwym" mózgiem. | Chińska odpowiedź na inflację: Foxconn wymieni pracowników na miliony robotów. | Robotyzacja rolnictwa. | Amazon chce dostarczać przesyłki dronami. | MAV: Szpiegowskie drony-insekty. | Interfejs mózg-maszyna staje się rzeczywistością.Czy Robo-Reporterzy zastąpią dziennikarzy głównego nurtu? | Uzbrojone drony będą patrolowały ulice w 2025. | Przyszłość dronów: Zautomatyzowane zabijanie. |
Link do oryginalnego artykułu: LINKŹródło: prisonplanet.pl

Wyraź swoją opinię

  Subskrybuj  
Powiadom