Gorące – Ciekawe – Informacje

Donald Tusk jak szef mafii

kategoria POLITYKA artykuł dodał - ""

Piątkowe wydanie brytyjskiego dziennika „The Sun” zajmuje się kwestią stosunku Unii Europejskiej wobec Wielkiej Brytanii w kontekście negocjacji dotyczących brexitu. Zdaniem autora artykułu w „The Sun” UE zachowuje się jak mafia, na czele której stoi Donald Tusk.

Dziennikarz tabloidu nie ukrywa swojej niechęci do postawy UE wobec Zjednoczonego Królestwa. Jego zdaniem Unia Europejska rości sobie zbyt wiele praw w relacjach obustronnych i uważa się za instytucję mającą wszystkie najsilniejsze karty.

Tusk vs. Wielka Brytania

Wszystko wynika z tego, że w środę szef Rady Europejskiej przedstawił projekt wytycznych do negocjacji między Komisją Europejską a Wielką Brytanią. Jak podkreślił Tusk, obecnie jedyna możliwa umowa między UE a Zjednoczonym Królestwem, to umowa o wolnym handlu.

– Jedynym modelem, który obecnie pozostał jako możliwy, jest model umowy o wolnym handlu – stwierdził szef RE. – Proponuję, by umowa ta objęła wszystkie sektory z zerową taryfą na towary – dodał.

Równocześnie zaznaczył, że to pierwsza w historii umowa handlowa, która rozluźnia, zamiast zacieśniać stosunki między sygnatariuszami. Tusk podkreślił jednak, że Wielka Brytania nie może rościć sobie zbyt wiele praw po brexicie.

– Nie zgodzimy się, by Wielka Brytania zachowała prawa, jakimi cieszy się obecnie (w relacjach z UE) Norwegia, a jej zobowiązania były takie, jakie ma Kanada – zawyrokował Tusk.

Donald Tusk jak szef mafii
Taka stanowcza postawa Donalda Tuska nie spodobała się dziennikarzom z tabloidu „The Sun”. Autor przyrównał europejskich polityków z Donaldem Tuskiem na czele do mafiozów.

– UE zachowuje się jak gangsterzy, grożąc Wielkiej Brytanii ograniczeniami w handlu – napisał autor.

W artykule, zatytułowanym „Brextortion” (zbitka dwóch słów – brexit i extortion, oznaczającego szantaż) Donald Tusk został zaprezentowany jako Don Vito Corleone, bohater „Ojca Chrzestnego” Mario Puzo.

– Złożyłem im ofertę DO odrzucenia – widnieje w dymku, który został umieszczony przy ustach Tuska.

Wyraź swoją opinię

  Subskrybuj  
Powiadom

ostatnie z tematu POLITYKA

Idź do góry