Cieniste istoty – tajemnicze byty spoza naszego świata

kategoria UFO artykuł dodał - ""

Jeśli choć w niewielkim stopniu interesujecie się tematyką zjawisk paranormalnych, niewykluczone że natknęliście się niegdyś na historie o cienistych istotach. Tajemniczych bytach, które zdają się lawirować pomiędzy opowieściami o duchach a demonicznych opętaniach. Dzisiaj, chciałbym więc opowiedzieć na temat tego co wiadomo nam na temat tych zagadkowych bytów.

Główną cechą tych istot jest zazwyczaj ogromne ciało oraz zdolność do szybkiego przemieszczania się po pokojach, a nawet przechodzenia przez ściany i inne materialne bariery. Obserwacje tych istot zdają się następować losowo. Ludzie którzy je widzieli wykonują zwyczajne codzienne czynności czyli czytają, oglądają telewizję, sprzątają lub robią inne tego typu czynności.

Co ciekawe, w wielu przypadkach sylwetki tych istot pojawiały się raptownie w ułamku sekundy. Na tyle aby zwrócić na siebię uwagę, ale wystarczająco krótko aby zniknąć, nie będąc w pełni widocznym. Przy wielu okazjach ludzie, którzy twierdzili, że widzieli te tajemnicze cienie, mówili, że widzieli ich ramię, nogę, a nawet parę jasnych czerwonych oczu, szczególnie w nocy.

Jednym wspólnym mianownikiem tych obserwacji jest intensywny, wręcz paraliżujący strach. Bo spotkaniu z cienistymi bytami, niektórzy ludzie kwestionowali swoje zdrowie psychiczne. Niestety, ale ze względu na panikę, świadkowie nie są w stanie jednomyślnie zgodzić się co do tego, jak wyglądają te byty. Możemy być pewni jedynie tego, że są one określane jako pozbawione masy. Podczas wielu z opisanych obserwacji, ich wygląd waha się od dwuwymiarowego (jako cień) czegoś w rodzaju mrocznego gazu lub zniekształcenia przestrzeni.

Opisanie motywu który kieruje tymi istotami jest doprawdy trudne. Te tajemnicze kształty pojawiają się zarówno na skraju pola widzenia jak i wprost przed świadkami, powoli zbliżając się w ich kierunku. Wiadomo jedynie tyle, że pierwsza obserwacja i ostateczne zniknięcie tych istot, (rozpłynięcie się w powietrzu lub zniknięcie w ścianie) dzieli zazwyczaj kilka do kilkunastu sekund. Wszystko to, odbywa się w atmosferze lęku i kompletnej dezorientacji. Wartoczresztą chyba wiedzieć, że cieniste istoty nie są jedynie obiektem dzisiejszych lęków. Wiele ze starożytnych religii i legend opisuje te tajemnicze istoty, uznając je za odcienie podziemnego świata, zagubione dusze lub nawet demony. W obecnych czasach ludzie są jednak zwykle bardziej skłonni do uznawania ich za międzywymiarowe istoty, które przenikają naszą rzeczywistość. Nikt, nie ma jednak pojęcia po co miałyby to robić.

Niektórzy eksperci twierdzą, że osoby cierpiące na paraliż senny mogą dostrzegać "cienie lub niewyraźne kształty" zbliżające się do nich. Neuronaukowcy Baland Jalal i V.S. Ramachandran zaproponowali nawet własną teorie na ten temat. Ich zdaniem, lęk powstały podczas paraliżu sennego ma stanowić główny czynnik dla tego typu obserwacji. Jednak nawet jeśli tłumaczy to część z takich zjawisk, to jak odnosi się to do tych mających miejsce wówczas gdy świadek jest przytomny? Wielu ludzi jest przekonanych, że nauka nie może pojąć istoty tych bytów, ponieważ wykraczają one poza nasze rozumienie przestrzeni i czasu. Rozpowszechniane obecnie teorie zakładają iż tego typu istoty mogą być w rzeczywistości:

– Ciałami astralnomy emitowanymi przez osoby doświadczające zjawiska OOBE. Oznaczałoby to, że niektórzy z nas są bardziej dostrojeni do przetwarzania obrazów tych międzywymiarowych istot.

Kosmitami, co odnosi się do większości z opisów porwań przez Obcych. Świadkowie tych zdarzeń, również przypisywali im zdolność do poruszania się pomiędzy ścianami i zamkniętymi drzwiami, oraz pojawiania się i znikania w ciągu kilku sekund. Bardzo ciekawie pokrywa się to również z opowieścią o UFO z góry św. Anny, którego to świadek również obserwował takie niezwykłe cienie.

Duchami, co jednak nie pasuje do większości opisów duchów jako mglisto-białych istot o kształcie człowieka. Choć nie można wykluczać iż jest to poprostu inna odmiana tych bytów.

Podróżnikami w czasie, co oznaczałoby że cieniste istoty są ludźmi pochodzącymi z naszej przyszłości.

Demonami, co dobrze pokrywa się z ich opisami jako istoty złożone z czarnego dymu, oraz wywołujące strach o obserwatorów. Ponadto, niektórzy ze świadków podświadomie twierdzą, że cieniste byty mają wyraźnie negatywne intencje względem nich.

Niestety, na obecną chwilę nie dysponujemy sposobem, aby udowodnić – lub obalić – teorie dotyczące cienistych istot i ich obserwacji. Choć biorąc pod uwagę z jak fantastycznym zjawiskiem mamy tu doczynienia, mamy chyba prawo do pewnej dozy optymizmu. Być może istnienie ludzi-cienia jest czymś, co pomoże nam w poszukiwaniach równoległych wymiarów? Lub czegoś w rodzaju zaświatów? W każdym razie, ich istnienie zdecydowanie udowadnia, że są rzeczy w naszym świecie, które nie śniły się nawet filozofom.

Zródło: innemedium.pl

Wyraź swoją opinię

  Subskrybuj  
Powiadom