Jak zapewnić sobie dostęp do Internetu w USA?

kategoria Ciekawostki i Fakty artykuł dodał - ""

Stany Zjednoczone to jeden z najbardziej łakomych kąsków dla osób podróżujących – zarówno rekreacyjnie, jak i służbowo. USA posiada niezliczoną liczbę atrakcji. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że sam Nowy Jork na w sobie tyle punktów turystycznych, co inne państwa na całym swoim terenie. Pokazuje to doskonale, że gdyby nie przeszkody związane z uzyskaniem wizy turystycznej, USA prawdopodobnie byłoby najczęściej odwiedzanym krajem przez polskich turystów.

Jeśli jednak uda się wyrobić wizę i przylecieć do Stanów, pojawia się drugi problem. Lądując na lotnisku chcielibyśmy zobaczyć w telefonie, jak dotrzeć do hotelu albo znaleźć na szybko restaurację, w której coś zjemy. Odpalenie mobilnego Internetu na lotnisko może być nie lada wyzwaniem. Mamy do wyboru albo włączenie usług roamingowych lokalnego operatora komórkowego, albo wykorzystać lokalny hotspot. Pierwsza opcja będzie z pewnością skuteczna, gdyż w amerykańskim mieście nie powinno być większych problemów z zasięgiem. Jeśli jednak wykorzystamy roaming w USA, to po powrocie do Polski rachunek za usługi mobilne może autentycznie zwalić z nóg… Warto pamiętać o tym, że 1 MB pobranych w ten sposób danych to koszt ok. 34 zł. Jeśli samo włączenie mapy w telefonie to zużycie ok. 50 MB transferu, to czynność ca będzie nas kosztować… 1700 zł . Lotniskowy hotspot z kolei jest dosyć loteryjny, gdyż przez to, że łączy się z nim nawet kilkaset osób naraz, jej prędkość może być bardzo niska. Oznacza to, że mamy do wyboru albo się spłukać, albo we frustrujący sposób spróbować połączyć się z siecią do oporu.

Mamy jeszcze trzecią opcję do wyboru. Jest ona na tyle mała, że może się spokojnie zmieścić do naszej kieszeni w plecaku, torbie lub nawet w płaszczu. Jej cena jest przeszło 90% niższa od stawek roamingowych dla USA. W dodatku co najważniejsze: gwarantuje ona stały dostęp do Internetu w tych chwilach, gdy jest on nam najbardziej potrzebny. XOXO WiFi – tak się nazywa pierwszy polski router, który w Stanach Zjednoczonych może uratować niejednego podróżnika z naszego kraju.

Na czym to w ogóle polega? Jest to innowacyjna usługa, dzięki której każdy może wynająć router na zagraniczną podróż. Można odebrać sprzęt u siebie w domu, albo w hotelu kraju, do którego się wybieramy. Zwrotu można dokonać też poza granicami naszego kraju, lub już bezpośrednio w Polsce. Dzięki temu nie trzeba wydawać ogromnych nakładów pieniężnych na sprzęt, wystarczy go tylko wypożyczyć wtedy, kiedy będzie nam potrzebny.

XOXO WiFi na chwilę obecną gwarantuje dostęp do sieci w ponad 130 krajach. Nie trzeba dokupywać do niego karty SIM. Router będzie się zawsze łączył z najlepszą pod względem sygnału siecią. Oznacza to, że na jednym XOXO WiFi można odbyć podróż do kilku krajów i cieszyć się stałym dostępem do Internetu.

Urządzenie bardzo dobrze spisuje się na kilku urządzeniach naraz. Cieszy także czas użytkowania na baterii – przy ciągłym używaniu router potrafi działać przez ok. 8 godzin. Oznacza to, że można go z czystym sumieniem zabierać na wyprawy, w których będzie ciężko o dostęp do gniazdek. Jeśli jednak będzie trzeba go w nagłej sytuacji naładować – do sprzętu można bez problemu podłączyć power bank.

Koszty wynajmu to ok. 40 zł za dzień wynajmu. Dla porównaniu – za tyle możemy zużyć trochę ponad 1 MB przez roaming. Zaś XOXO WiFi pozwoli wtedy za taką cenę pobrać nawet 1 GB danych, co zdecydowanie brzmi to rozsądniej. Dzięki tej innowacyjnej usłudze, każdy podróżnik może zaoszczędzić w USA czas, nerwy i pieniądze. Warto o tym pamiętać, ponieważ w obecnych czasach dostęp do Internetu to już nie luksus, a wręcz konieczność. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w przyszłości będzie to na tyle łatwe, że nikt w sieci nie będzie musiał skarżyć się na drogi lub wolny Internet. XOXO WiFi to zdecydowany krok naprzód ku temu. Router można zamówić na stronie internetowej XOXO WiFi.

Artykuł Jak zapewnić sobie dostęp do Internetu w USA? pochodzi z serwisu ciekawe.org.

Wyraź swoją opinię

  Subskrybuj  
Powiadom